Praha 6 ztrácí tvář

Fórum - podle data

3. ledna 2014 16.16 odpovědětRE: RE: RE: Farmářské trhy na Kulaťáku i příštích 99 let (Astrid Trtilová)
Vážená paní Matoušková, bohužel fotografii tohoto
stromu nemám. Ale vzpomínám na něj pokaždé, když
přesedám z metra na tramvaj. Měl větší hodnotu
než všichni ti"úspěšní",kteří to zavinili.Pro ně
jsme jen fanatičtí ekoteroristé. Budocnost jim to
spočítá. S pozdravem
Trtilová Astrid
9. dubna 2013 10.25 odpovědětRE: Farmářské trhy na Kulaťáku i příštích 99 let (j-z)
Pěkný aprílový žertík. Bohužel jenom žertík.
2. dubna 2013 10.20 odpovědětRE: Farmářské trhy na Kulaťáku i příštích 99 let (Petr Kruml)
Nechápu, proč se každý týden s velkou slávou stavějí na "Kulaťáku" stany pro Farmářské trhy.
Kdyby se obnovily dřevěné stánky v Dejvické ul.
(mezi nádražím a "Hradčanskou" u tzv. "hladové zdi" a poskytly se farmářům, může tu být trvalý trh.
Otázkou, pravda je, zda by měli všichni farmáři
o denní prodej zájem. Vše se ale dá řešit. Petr K.
2. dubna 2013 5.38 odpovědětRE: RE: Farmářské trhy na Kulaťáku i příštích 99 let (Anna Matoušková)
Mám prosbu: zachytil někdo před pokácením fotoaparátem onu zvláštní borovici u Diplomatu, co vypadala jako na čínské tušové malbě? Kácení na konci vegetačního klidu, to je taková tradice, na Velký pátek, Bílou soboru a tuším, že i Boží hod velikonoční se kácelo i ve Vokovicích ve Strnadově zahradnictví (už jenom ta arogance, že v době svátků museli lidé poslouchat vytí pil). Také v pruhu, který je v územním plánu určen jako zeleň městská krajinná. Od r. 2008 jsme v rámci připomínkování změny územního plánu marně požadovali provedení biologického průzkumu, Odbor ochrany životního prostředí magistrátu pod vedením ing. Pavlíka se tomuto požadavku úspěšně ubránil, nyní, kdy už je tato věc v kompetenci Odboru dopravy a životního protředí na Praze 6 (ing. Charvátová)jde vše jak na drátku. Po prořezu se terén bude shrnovat buldozerem (na několika místech se tam nacházejí prameny. Podle příslibu přítomné pracovnice se nebudou kácet tzv. lidické ořešáky a četa se prý nepřiblíží k Veleslavínskému potoku.
1. dubna 2013 23.01 odpovědětRE: Farmářské trhy na Kulaťáku i příštích 99 let (Martin)
Ach jo. Opravdu mne nejprve zaplavil celkem příjemný pocit, ale když jsem dočítal o tom pomníku Chalupovi, uvědomil jsem si jaké je dnes datum. No škoda. Apríl ale bohužel není to, že vedle Diplomatu na Bílou sobotu pokáceli stromy, udělali plot a začali s další devastací. Slyšel jsem, že tam stáli místní bezmocní obyvatelé a plakali. Když už se nedá dělat nic jiného, někdo by měl té Kousalíkové dát aspoň pár facek!
1. dubna 2013 21.18 přidat komentář Farmářské trhy na Kulaťáku i příštích 99 let (článek)
Na letošních velikonočních farmářských trzích na Kulaťáku měla radnice městské části Praha 6 vůbec poprvé svůj informační stánek. Je to událost předznamenávající podobu Kulaťáku na příštích 99 let.
1. dubna 2013 21.17 odpovědětRE: Farmářské trhy na Kulaťáku i příštích 99 let (Vladimír Fuksa)
No, dobrej apríl. Takovej hořkej. Ale aby aprílový žwertík uspěl, musí být částečně uvěřitelný. Tomuhle by nevěřil ani Papuánec.