Praha 6 ztrácí tvář

Fórum - strukturovaně

12. listopadu 2012 10.42 přidat komentář 1. cena v soutěži: Architektonický Ateli... (obrázek)
1. cena v soutěži: Architektonický Atelier Radana Hubičky. Pohled z ulice. Dominantní nároží se se na nás trošku sápe.
Související články:
Vítězný projekt na Vítězném náměstí aneb co na Kulaťáku vyroste?
Nový nezávislý měsíčník odhaluje podivnou situaci na Kulaťáku
Praha 6 mění tvář 2012: program prezentace projektů
Literárky: Potřebují Dejvice ledního medvěda?
Kauza Lední medvěd: Tráva je červená, kráva je dřevěná...
Literárky: O medvědí službě
Místní v petici podporují dostavbu Kulaťáku (chabé medvědí „pí ár“)
Znetvořování měst
Lední medvěd - územní rozhodnutí vydáno :-(
12. listopadu 2012 10.40 odpovědětRE: 1. cena: Architektonický Atelier Radana ... (Přemysl Herzán)
Tento projekt se mi nelíbí. Nelíbí se mi, že do staré historické zástavby se dává úplně jiný prvek, nedá se říci, že je to vlepenec, protože jednak výškou nekoresponduje s okolní zástavbou, ale značně ji převyšuje, to je vidět na první pohled, ani není třeba mít k dispozici plány. Také je zřejmé,že zde není dodržena uliční čára,která byla vždy městkou částí Prahy 6 požadována,proč není tedy dodržena? Povrch navržené budovy se mi také nelíbí, je skleněný. Měl by být matný, nejlépe štukový povrch, tak jak je to u ostatních tří budov. Pokud se má tímto doplnit Vítězné náměstí, tak by projekt měl navazovat a doplňovat, právě na dnes již historické budovy.
Naopak líbilo by se mi,kdyžby navrhovaná budova, byla jakoby zrcadlovým projektem protější budovy Ministerstva obrany, od které MČ Prahy 6 i M.O. mají plány. Vnitřní členění by mohlo být jiné. Vnější vizuální vjem náměstí by měl působit celistvě, nejlépe tak,aby nebyl patrný časový rozdíl výstavby čtvrté budovy.
Detaily ve štucích pak zase mohou být odlišné.
26. listopadu 2013 16.40 odpovědětRE: 1. cena v soutěži: Architektonický Ateli... (jana mayová)
Tak a jsme v prdeli. Co dál? Demonstrace? Přijde někdo? Ach jo, ten pocit bezmoci je strašný.
Díky všem, kdo se angažují a snaží se o jiné řešení na MČ, dík za váš stres a čas. Nemůžu se ubránit pocitu, že toto vše co se na šestce děje, je relikt po Bémovi a Chalupovi.