Praha 6 ztrácí tvář

Fórum - podle data

5. ledna 2016 14.23 odpovědětRE: A takto má vypadat nástupce Viničky. Pod... (Roman Krasnický)
No pokud se ptáte, zda se nová budova líbí, tak mně zcela určitě. Na rozdíl od těch paneláků hned vedle. A proto mně také připadá v tomto kontextu trochu legrační požadavek KÚR "přizpůsobit návrh řešení nového objektu měřítku a charakteru území".
Jak se zdá, "Praha 6 ztrácí tvář" se spojuje s Klubem za starou Prahu v boji proti moderní architektuře. Už jsem si toho všiml, kdy jste před časem ironicky psali o Kellnerově škole, která bude na Hadovce. Přitom tam opravdu nejde vytknout návrhu, že je předimenzovaný, vybočuje či porušuje nějaká měřítka. Možná ale jen vadilo, že to staví miliardář, nevím.
5. ledna 2016 14.23 přidat komentář A takto má vypadat nástupce Viničky. Pod... (obrázek)
A takto má vypadat nástupce Viničky. Podle rozhodnutí je zástavba "v dotčeném území velmi různorodá", a tak její atypičnost "nenarušuje charakter zástavby" a "svou hmotou představuje sice výrazný, svou polohou však únosný akcent v území". Jak se vám líbí?
Související článek:
Namísto historické Viničky v Břevnově vyroste novostavba s kubusy na střeše