Praha 6 ztrácí tvář

Fórum - podle data

13. července 2013 12.44 přidat komentář Samozvanci, ztroskotanci, diletanti, anebo teroristé? (článek)
Červencový Bulletin České komory architektů otevírá mj. otázku občanských sdružení a iniciativ ve vztahu k architektuře. Z tématu přebíráme jeden výrazný příspěvek do diskuze. Přečtěte si v bulletinu i další články k tomuto tématu.
13. července 2013 12.43 odpovědětRE: Samozvanci, ztroskotanci, diletanti, anebo teroristé? (Roman Krasnický)
Díky za uveřejnění článku. Oceňuji, že jako zásadoví bojovníci proti developerům (např. dostavba kulaťáku)dáte link i na jiný názor. Je to trochu můj problém: na jedné straně mi vadí postoj radnice Prahy 6, která často neodůvodněně vychází vstříc investorům (např. kaufland na vypichu), na druhé straně mi jako obyvateli hanspaulky vůbec nevadí bourání betonového monstra jménem hotel Praha. Takže do jisté míry rozumím argumentaci autora článku. Jinými slovy: vadilo by mně, kdyby se celá debata o rozvoji Prahy 6 zvrhla do souboje uvědomělí občané vs. zlí investoři, kdy pravda je vždy jen na jedné straně.